2 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
II miejsce 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Mistrzostwach IWsp SZ w piłce siatkowej
28.02.2017
21-24 lutego 2017 r. Krzesiny

Rozpoczęcie współzawodnictwa sportowego na szczeblu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych odbyło się w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, mistrzostwami w piłce siatkowej. Siatkarze 2. Regionalnej Bazy Logistycznej zajęli 2 miejsce. Drużyna z 2 RBLog nie była faworytem tych mistrzostw. Wygrana 2 : 0 z mistrzem roku 2016
– 3. RBLog Kraków pozwoliła myśleć o najwyższe miejsca. W drodze na podium zespół
z Warszawy przegrał tylko z drużyną z 10 Brygady Logistycznej z Opola. W turnieju rywalizowało 8 drużyn: 1 Brygada Logistyczna Bydgoszcz, 10 Brygada Logistyczna Opole, 4 Regionalne Bazy Logistyczne, 2 pułk Inżynieryjny Inowrocław oraz batalion dowodzenia IWsp SZ. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja 10 Brygady Logistycznej Opole, na najniższym 1 Brygada Logistyczna z Bydgoszczy.

Podczas uroczystości zakończenia zawodów Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk dypl. pil. Jacek PSZCZOŁA wraz z Komendantem 14 WOG ppłk Markiem PAWŁOWSKIM wręczyli puchary oraz pamiątkowe medale. Wyróżniono najlepszego atakującego zawodów, został nim zawodnik reprezentujący 2. RBLog – st. szer. Tomasz LIZAK.

Reprezentacja 2. RBLog zdobywając 2 miejsce nigdy nie zapomni tak wspaniałego turnieju. Zespół zrobił coś ważnego dla historii Bazy.

Tekst: st. chor. Arkadiusz Wardacki