2 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Aktualności
Ku pokrzepieniu serc
28.02.2017
W dniu 28.02.2017 r., w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie odbyła się uroczystość zamknięcia ekspozycji poplenerowej wystawy malarstwa w 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza.

 

Wystawa " Ku pokrzepieniu serc"  w pełni oddawała dorobek  i myśl przewodnią twórczości naszego znakomitego rodaka i wybitnego pisarza jakim był Henryk Sienkiewicz. Wśród zaprezentowanych prac znalazły się trzy autorstwa Piotra Gagana, który na co dzień jest pracownikiem resortu obrony narodowej w Składzie Hajnówka,  w którym wcześniej pełnił również służbę wojskową.

Twórczość Piotra Gagana została wielokrotnie doceniona zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Jego obrazy znajdują się zarówno w wielu muzeach, instytucjach wojskowych, jak i znalazły uznanie wśród indywidualnych koneserów sztuki. W swojej twórczości doskonale potrafi oddać piękno Puszczy Białowieskiej jak i heroizm polskiego oręża.

Wśród wspomnianych wyżej pracna wystawie   "Ku pokrzepieniu serc"  Piotr Gagan  zaprezentował doskonały portret  Henryka Sienkiewicza i dwie pełne dynamizmu prace, oddające cześć  polskiemu orężu a poświęcone najpiękniejszej i najgroźniejszej jeździe świata jaką była polska Husaria. Panu Piotrowi Gaganowi pozostaje tylko życzyć niekończącej się inwencji twórczej i dostarczania nam kolejnych wrażeń duchowych i estetycznych w trakcie obcowania z jego twórczością.

 

Tekst/Fot.: Arkadiusz Miksa

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych