2 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Aktualności
Ochody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Osowiec
23.08.2017
W dniu 18.08.2017 r. żołnierze, pracownicy Resortu Obrony Narodowej Garnizonu Osowiec oraz zaproszeni goście, brali udział w uroczystej zbiórce z okazji Święta Wojska Polskiego i 97 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

W uroczystości uczestniczyli Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz GWIAZDOWSKI,  przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych i mundurowych Garnizonu Białystok oraz partnerzy społeczni Jednostki w osobach dyrektorów Zespołu Szkół i Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Prezesa Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego. Tradycyjnie wydarzenie uświetniła Grupa Rekonstrukcyjna KOP i poczty sztandarowe Biebrzańskiego Parku Narodowego i Zespołu Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, nadając uroczystości odbywającej się w plenerze, pod pomnikiem „Ofiar katyńskich” niepowtarzalną atmosferę.

Uroczystą zbiórkę inaugurowała polowa msza święta, celebrowana przez Kapelana Garnizonu Białystok, ks. płka Tomasza PARONIA i proboszcza miejscowej Parafii w Downarach ks. Ryszarda PASZKIEWICZA.

Podczas spotkania zostały odczytane życzenia Ministra Obrony Narodowej i Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

W swoim wystąpieniu Dowódca Garnizonu Osowiec mjr Piotr Sobański przypomniał rys historyczny wydarzeń, na cześć których ustanowiono święto, podkreślając znaczenie historycznego zwycięstwa dla Polski i Europy. W czasie uroczystości zostały wręczone listy gratulacyjne oraz nadane przez kapitułę Bazy Odznaki Pamiątkowe 2. RBLog, odczytane rozkazy o wyróżnieniach za duże zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków i nienaganną służbę.

W podziękowaniu za przybycie i zaszczycenie swoją obecnością obchodów Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Osowiec, dowódca mjr Piotr SOBAŃSKI wręczył Szanownym Gościom ryngrafy okolicznościowe.

W trakcie uroczystości delegacje przybyłych gości oraz Składu złożyły kwiaty pod pomnikiem ofiar katyńskich.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie zakończył piknik, który odbył się w malowniczej scenerii Biebrzy, pod wiatami Biebrzańskiego Parku Narodowego.

 

Tekst: Skład Osowiec  Fot.: Dariusz Dec

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych