2 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Aktualności
Ekspozycja 2. RBLog na MSPO Kielce
12.09.2017
Podobnie jak w ubiegłych latach tak również w tym roku 2. Regionalna Baza Logistyczna zaprezentowała się na kieleckich targach zbrojeniowych.

Ekspozycję 2. RBLog odwiedzili między innymi: sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki, I Zastępca Dowódcy Generalnego gen. dywizji pilot Jan Śliwka, Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Dariusz Łukowski, Szef Oddziału Gestorstwa i Rozwoju Zarządu Inżynierii Wojskowej Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił  Zbrojnych płk Wiesław Kuchta, Szef Logistyki Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych płk Dariusz Żuchowski czy Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach Maria Łopuska

 Wystawa  2. RBLog składała się z dwóch prezentacji pierwszej głównej usytuowanej na jednej z hal wystawienniczych oraz drugiej wyeksponowanej w części wystawienniczej usytuowanej na wolnym powietrzu. Na swoich ekspozycjach 2. RBLog prezentował między innymi sprzęt inżyniersko saperski i ekspozycję przybliżającą badania  laboratoryjne środków minersko-zaporowych w Składzie Hajnówka. Największe zainteresowanie gości ekspozycji 2. RBLog wzbudził jednak lekki robot zwiadowczy Fenix, który dzięki doskonałym właściwościom mobilnym oraz dużym możliwościom wykonywania zadań precyzyjnych przykuł uwagę zarówno specjalistów i ekspertów spośród kadry i pracowników RON jak i całych rodzin odwiedzających MSPO w dniach 9-10 września. Wystawa była doskonałą okazją do promocji 2. RBLog. Rozdanych zostało setki materiałów promujących zarówno samą Bazę jak i rejon odpowiedzialności od strony walorów turystycznych. W trakcie MSPO Komendant 2. RBLog płk Dariusz Stróżewski spotkał się między innymi z dyrekcją i radą pedagogiczną Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach. Liceum to jest pierwszą w Polsce szkołą posiadającą tylko klasy o profilu mundurowym i uczestniczące w pilotażowym programie MON dotyczącym powstania i ujednolicenia systemu edukacji w klasach o profilu mundurowym. Rozmowy z dyrekcją szkoły dotyczyły sformalizowania przyszłej współpracy.

MSPO Kielce obchodziło w tym roku swoje ćwierćwiecze istnienia. Imponująco prezentowała się ekspozycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej, na której nie zabrakło nowych propozycji dla polskich sił zbrojnych. Nie brakowało również gości zagranicznych wśród których w tym roku szczególne miejsce zajmowała ekspozycja Korei Południowej. W trakcie MSPO kadra oraz pracownicy RON 2. RBLog uczestniczyli w otwartym spotkaniu z Ministrem Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem.

 

Tekst/Fot.: Arkadiusz Miksa

Arkadiusz Miksa


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych