2 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Aktualności
5 kompania regulacji ruchu w Olsztynie oddała krew
05.12.2017
W dniu 04.12.2017 r. w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odbyła się akcja „Mikołajkowa paczka krwi”.

Organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi 5 kompanii regulacji ruchu w Olsztynie. W akcji wzięło 20 żołnierzy 5 krr którzy oddali łącznie 9 litrów krwi. Do akcji włączyli się również żołnierze i pracownicy cywilni 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Każdy kto oddał krew otrzymał kalendarz na 2018 r. oraz standardowo 8 czekolad.

Była to pierwsza tego typu akcja związana z honorowym krwiodawstwem, ale nie ostatnia, gdyż już dziś ustalony został kolejny termin. Jest to 08.02.2018 r. czyli dzień na który przypada „Tłusty czwartek”. W tym dniu na terenie kompleksu wojskowego znajdującego się przy ul. Saperskiej 1 zjawi się ekipa wyjazdowa RCKiK w Olsztynie , aby pobrać krew od wszystkich chętnych żołnierzy i pracowników wojska.

Na tym działania 5 kompani regulacji ruchu się nie kończą, gdyż w dniu 07.12.2017 r. żołnierze wcielą się w rolę Św. Mikołaja i przekażą paczki ze słodkościami (między innymi czekolady przekazane przez dawców krwi) dla jednego z domów dziecka znajdującego się na terenie Olsztyna.

Tekst/Fot.: 5 krr

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych