2 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Aktualności
Operacja Sierpc 2018
07.05.2018
28.04.2018. Sierpc. Udział 2. RBLog w pikniku rekreacyjnym upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta Sierpca  i Rada Miejska Sierpca.  Natomiast głównym współorganizatorem były Siły Zbrojne RP reprezentowane przez:  1 Brygadę Lotnictwa Wojsk Lądowych Inowrocław, 2 Mazowiecki Pułk Saperów  w Nowym Dworze Mazowieckim, 2 Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu, 3 Warszawską Brygadę Rakietową Obrony Powietrznej w  Sochaczewie, 6 Mazowiecką Brygada Obrony Terytorialnej w Warszawie, 2 Regionalną Bazę Logistyczną w Warszawie, 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy  w Zegrzu,  2 Pułk Inżynieryjny  w Inowrocławiu, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Wojskową Komendę Uzupełnień w Płocku, Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Stoiska wymienionych wyżej jednostek i instytucji wojskowych przybliżały sprzęt i ekwipunek, z którego korzysta na co dzień  Wojsko Polskie. Stoisko 2.RBLog prezentujące mundury Wojska Polskiego oraz opancerzony samochód rozpoznawczy BRDM-2 cieszyło się dużym  zainteresowaniem zarówno dorosłych jak i dzieci.

Udział Sił Zbrojnych RP w realizacji podobnych przedsięwzięć ma na celu   zarówno upamiętnianie ważnych wydarzeń z historii Polski jak i pogłębiać świadomość społeczną w obszarze roli i znaczenia Wojska Polskiego, w szeroko pojętym systemie bezpieczeństwa państwa.

 

Tekst/Fot.: Arkadiusz Miksa

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych