2 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Aktualności
Święto Wojska Polskiego w Garnizonie Osowiec
28.08.2018
W dniu 24 sierpnia 2018 r. żołnierze, pracownicy Resortu Obrony Narodowej Garnizonu Osowiec oraz zaproszeni goście, brali udział w uroczystej zbiórce z okazji Święta Wojska Polskiego i 98 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

W uroczystości uczestniczyli Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz GWIAZDOWSKI, przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych i mundurowych Garnizonu Białystok oraz partnerzy społeczni Jednostki w osobach dyrektorów Zespołu Szkół i Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Prezesa Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego. Tradycyjnie wydarzenie uświetniła Grupa Rekonstrukcyjna KOP
i poczty sztandarowe Biebrzańskiego Parku Narodowego i Zespołu Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, nadając uroczystości odbywającej się w plenerze, pod pomnikiem „Ofiar katyńskich” niepowtarzalną atmosferę.

Uroczystą zbiórkę inaugurowała polowa msza święta, celebrowana przez Kapelana Garnizonu Białystok, ks. płka Tomasza PARONIA. Podczas spotkania zostały odczytany list Ministra Obrony Narodowej.

W swoim wystąpieniu Dowódca Garnizonu Osowiec mjr Piotr Sobański przypomniał rys historyczny wydarzeń, na cześć których ustanowiono święto, podkreślając znaczenie historycznego zwycięstwa dla Polski i Europy. W czasie uroczystości zostały wręczone listy gratulacyjne, dyplomy jubileuszowe oraz nadane przez kapitułę Bazy Odznaki Pamiątkowe 2. RBLog, odczytane rozkazy o wyróżnieniach za duże zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków i nienaganną służbę.

W podziękowaniu za przybycie i zaszczycenie swoją obecnością obchodów Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Osowiec, dowódca mjr Piotr SOBAŃSKI wręczył Szanownym Gościom ryngrafy okolicznościowe. W trakcie uroczystości delegacje przybyłych gości oraz Składu złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem ofiar katyńskich. Korzystając z podniosłej chwili, żołnierze i pracownicy RON Składu złożyli serdeczne podziękowania za posługę kapłańską kapelanowi Garnizonu Białystok Ks. Płk. Tomaszowi PARONIOWI, odchodzącemu na wyższe stanowisko służbowe.

Na zakończenie uroczystej zbiórki została odegrana Pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego - „Marsz 1 Brygady”. Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie zakończył poczęstunek, który odbył się w malowniczej scenerii Biebrzy.

Tekst:      mjr Piotr Sobański

Zdjęcia:   Stanisław KOLATOR, Dariusz DEC


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych