2 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Aktualności
Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  w WT Łomża.
14.11.2018
W dniu 9.11.2018r. w Warsztatach Technicznych Łomża odbyła się inauguracyjna uroczystość obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę.

W Klubie Wojskowym WT Łomża, odbyła się  uroczysta zbiórka stanu osobowego Warsztatów Technicznych. Rozpoczęła się złożeniem meldunku Kierownikowi WT mjr Markowi Niedźwieckiemu. Po złożeniu meldunku odśpiewano hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego. Po czym Kierownik WT dokonał okolicznościowego wystąpienia, w którym przedstawił wysiłek narodu polskiego w odzyskaniu niepodległości z uwzględnieniem  ówczesnej sytuacji geopolitycznej i militarnej w Europie. Następnie odczytane zostały decyzje i rozkazy przełożonych, w których żołnierze i pracownicy RON wyróżnieni zostali: mianowaniem na wyższe stopnie wojskowe, urlopami, listami gratulacyjnymi i nagrodami pieniężnymi. Uroczystą zbiórkę zakończyła odśpiewana przez wszystkich Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

W dniu 11 listopada delegacje i przedstawiciele Warsztatów Technicznych wzięli udział w :

-      Składanie kwiatów w Łomżyńskich Miejscach Narodowych;

-      Mszy Świętej w intencji Ojczyzny;

-      Uroczystej odprawie pocztów sztandarowych;

-      Zapalenia zniczy na mogiłach żołnierskich.

Organizatorem wszystkich wyżej wymienionych przedsięwzięć był Kierownik Warsztatów Technicznych Łomża.Indywidualnie żołnierze i pracownicy RON, wraz z rodzinami uczestniczyli w wielu wydarzeniach towarzyszącym 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zarówno w Łomży, jak i na terenie Ziemi Łomżyńskiej.

 

Tekst: Ryszard Matuszewski

Foto: Andrzej Soszyński