2 REGIONALNA BAZA LOGISTYCZNA
Aktualności
Szlachetna Paczka w 5. Kompanii Regulacji Ruchu
14.12.2018
8-9.12.2018.Olsztyn. Żołnierze 5. Kompanii Regulacji Ruchu wzięli udział w charytatywnej akcji Szlachetna Paczka.

Zgodnie z ideą akcji Szlachetna Paczka pomoc charytatywną otrzymują osoby znajdujące w trudnej sytuacji materialnej. Pierwszy raz żołnierze z 5. Kompanii Regulacji Ruchu zostali wolontariuszami w ramach tej akcji z wielu potrzebujących rodzin wybraliśmy Pana Grzegorza. Głównym pomysłodawcą i inicjatorem zaangażowania się w akcję Szlachetna Paczka był st. szer. Piotr Szafarski.

5. Kompania Regulacji Ruchu pomogła Panu Grzegorzowi, który nie może podjąć pracy z powodu zwyrodnienia kręgosłupa. Na złą sytuację Pana Grzegorza złożyło się wiele nieszczęść, które go dotknęły takich jak wybuch pożaru w wyniku, którego zniszczeniu uległa część mieszkania oraz mebli.

Wprawdzie finał w trakcie, którego „Szlachetne Paczki” trafiły do potrzebujących przeprowadzono w dniach 8 i 9 grudnia br., jednak przygotowania do udziału w akcji rozpoczęły się wcześniej. Dzięki zaangażowaniu i solidarności wszystkich korpusów osobowych 5. Kompanii Regulacji Ruchu zebrano środki, które zostały przeznaczone na zakup artykułów spożywczych, chemii oraz środków czystości, przekazano także potrzebującej rodzinie kuchenkę gazową, odkurzacz i wykładzinę dywanową. Dostarczenie darów potrzebującej rodzinie koordynował st. szer. Paweł Ejsmont,
a w dniach finału uczestniczyło kilku żołnierzy, którzy pomagali także w załadunku paczek.

Jest to szlachetna inicjatywa, w której żołnierze 5. Kompanii Regulacji Ruchu bardzo chętnie wzięli udział. Niezmiernie cieszy fakt, że przeprowadzone przedsięwzięcie odniosło sukces i można było choć odrobinę uszczęśliwić potrzebujących.

 

Tekst/Fot.: 5. KRR

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych