2 Regionalna Baza Logistyczna im. gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. Nil

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
31 maja 2022
Święto 2. Regionalnej Bazy Logistycznej
27.05. 2022. Warszawa. 2. Regionalna Baza Logistyczna obchodziła swoje święto.

Uroczystość rozpoczęła się złożenia meldunku Zastępcy Szefa Inspektoratu Sił Zbrojnych RP przez dowódcę uroczystości. Po przyjęciu meldunku, uroczyście  podniesiona została flaga państwowa na maszt i odegrany Hymn RP. Następnie Komendant 2. RBLog płk Mieczysław Spychalski powitał licznie zebranych gości i  wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym podkreślił, że choć Baza  obchodzi, w tym roku już swoje jedenaste urodziny, to właśnie ostatni rok  był czasem jej najintensywniejszych działań w całej historii jej  istnienia.  Kończąc swoje przemówienie podziękował kadrze i pracownikom jednostki za zaangażowanie oraz profesjonalizm w działaniu.

Kolejnym punktem uroczystości było odczytanie rozkazów o  wyróżnieniach   żołnierzy i pracowników RON. Po  uroczyście nadanych odznaczeniach i wyróżnieniach, głos zabrał Zastępca Szefa Inspektoratu Sił Zbrojnych RP gen. bryg. Artur Dębczak, który w imieniu Szefa Inspektoratu Sił Zbrojnych RP  i własnym, podziękował za służbę i zaangażowanie zarówno żołnierzom jak i pracownikom RON 2. RBLog

Po odegraniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego rozpoczęła się defilada pododdziałów. Po zakończeniu uroczystości odbył się koncert orkiestry wojskowej, a w ramach dnia otwartych koszar mieszkańcy Warszawy i okolic mieli okazję oglądać pokaz tresury psów służbowych oraz licznie zgromadzonego sprzętu wojskowego.  

generuj pdf
go-up
Kontakt

2 Regionalna Baza Logistyczna
Marsa 110
04-470 Warszawa
tel. 261815134
2rblog@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane