2 Regionalna Baza Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 lipca 2021
2. RBLog podzielił się krwią
01.07.2021. Warszawa. Kadra oraz pracownicy resortu obrony narodowej 2. RBLog odpowiedzieli na apel i oddali krew.

Wakacje to czas, w którym szczególnie brakuje krwi i osocza potrzebnego do realizacji nawet najpilniejszych operacji i zabiegów ratujących życie, dlatego kadra i pracownicy RON 2. Regionalnej Bazy Logistycznej postanowili odpowiedzieć na apel i podzielić cennym skarbem, który płynie w żyłach każdego z nas. W akcji udział wzięli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 54 blp. w Zegrzu, a sama akcja organizowana była we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK "S.R.O. 54"

Mimo okresu urlopowego do oddania krwi zgłosiło się ponad pięćdziesiąt osób. W opinii ekipy mobilnego zespołu  krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, to jak na pierwszą tego typu akcję prowadzoną w Komendzie Bazy, bardzo optymistyczny rezultat, dlatego przyjmie ona charakter cykliczny.

Komendant 2. RBLog płk Mieczysław Spychalski wyraża słowa uznania oraz podziękowania, zarówno dla darczyńców, tych którzy chcieli podzielić się krwią ale z przyczyn zdrowotnych nie mogli tego zrobić, jak i dla samych organizatorów akcji.

Jednocześnie przypominamy, że cyklicznie pod siedzibą MON analogiczne zbiórki prowadzi Klub Honorowych Dawców Krwi Wojska Polskiego SZCZERBIEC, którego akcje systematycznie nagłaśniamy. Zachęcamy do oddawania krwi również za pośrednictwem klubu.

Dołączona galeria zdjęć: 2. RBLog podzielił się krwią

Zobacz więcej w galerii: 2. RBLog podzielił się krwią
generuj pdf
go-up
Kontakt

2 Regionalna Baza Logistyczna
Marsa 110
04-470 Warszawa
tel. 261815134
2rblog@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane