2 Regionalna Baza Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
31 maja 2021
Obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa
29.05.2021. Warszawa. W Sali Odpraw Komendy Bazy odbyła się uroczysta zbiórka połączona z okolicznościową wystawą poświęcona obchodom Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia  meldunku przez Dowódcę uroczystej zbiórki Komendantowi 2. RBLog pułkownikowi Mieczysławowi Spychalskiemu. Po odegraniu Hymnu Państwowego i powitaniu uczestników uroczystości okolicznościowe przemówienie wygłosił płk. Spychalski.

Rzeczpospolita Polska i Wojsko Polskie niezwykle aktywnie angażują się w działania podejmowane przez wspólnotę międzynarodową na rzecz pokoju i stabilizacji na świecie. W działaniach poza granicami państwa oraz misjach pokojowych ONZ wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy polskich żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej, z których kilkudziesięciu oddało własne życie służąc Ojczyźnie.” – podkreślił płk Spychalski, dzieląc  z uczestnikami uroczystości  również osobistymi wspomnieniami związanymi ze służbą polskich żołnierzy poza granicami kraju.

W trakcie  uroczystości  odczytano także  decyzje resortowe w sprawie nadania medali za zasługi dla obronności kraju dla trzech żołnierzy 2. RBLog, które wręczył odznaczonym żołnierzom Komendant Bazy.

W ramach obchodów  Dnia Weterana  w Sali Odpraw otwarta została wystawa przygotowana w porozumieniu z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa  pt. „Order Krzyża Wojskowego i Jego Kawalerowie”.

generuj pdf
go-up
Kontakt

2 Regionalna Baza Logistyczna
Marsa 110
04-470 Warszawa
tel. 261815134
2rblog@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane