2 Regionalna Baza Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
03 września 2020
Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej
1.09.2020. Warszawa. Delegacja Bazy wzięła udział w dzielnicowych obchodach 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Rembertowskie obchody jak co roku rozpoczęły się od  okolicznościowej Mszy Świętej sprawowanej w kościele parafii wojskowej pw. Św. O. Rafała Kalinowskiego w Rembertowie,  odprawionej przez ks. kan. ppłk. dr. Ireneusza Birusia. Następnie pod tablicą pamięci upamiętniającą żołnierzy Garnizonu Rembertów  poległych na frontach II wojny światowej kwiaty złożyły delegacje: władz Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy, Akademii Sztuki Wojennej, 2. Regionalnej Bazy Logistycznej, organizacji kombatanckich oraz kadra pedagogiczna i uczniowie rembertowskich szkół.

W drugiej części uroczystości odbyła się ceremonia złożenia kwiatów przy Pomniku Pamięci Kilkudziesięciu Ofiar Egzekucji Niemieckiej dokonywanych w Lasach Kawęczyna w latach 1939-1944, w której wzięła udział delegacje władz Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy oraz Bazy. W trakcie II wojny  światowej Rembertów był ważnym ośrodkiem działalności konspiracyjnej, czego przejawem była chociażby działalność na tym terenie głównej radiostacji Armii Krajowej.

Dzień 1 września obchodzimy  również jako Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, który jest symbolem naszej pamięci i uznania dla  poległych na polach bitew obrońców Ojczyzny.

generuj pdf
go-up
Kontakt

2 Regionalna Baza Logistyczna
Marsa 110
04-470 Warszawa
tel. 261815134
2rblog@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane