2 Regionalna Baza Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 maja 2021
Uroczystość zdania i objęcia obowiązków Komendanta Bazy
04.05.2021. Warszawa-Rembertów. W Komendzie 2. RBLog odbyła się uroczystość zdania i objęcia obowiązków Komendanta 2. RBLog

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez Dowódcę Uroczystości  Szefowi Inspektoratu Wsparcia SZ płk. Arturowi Kępczyńskiemu. Następnie doszło do uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt i odegrania hymnu RP. Po złożeniu meldunku odczytane zostały  decyzje Ministra Obrony Narodowej o wyznaczeniu oficerów na kolejne stanowiska służbowe. Następnie głos zabrał płk Kępczyński,  który podziękował  zdającemu obowiązki Komendanta płk. Piotrowi Calakowi za profesjonalizm i poświęcenie w trakcie swojej służby na stanowisku Komendanta 2. RBLog, a następnie zaprezentował obejmującego obowiązki Komendanta płk Mieczysława Spychalskiego, podkreślając jego wieloletnie  doświadczenie w dowodzeniu na wysokim szczeblu dowódczym.

Kulminacyjnym  punktem uroczystości była ceremonia zdania i objęcia obowiązków na stanowisku Komendanta 2. Regionalnej Bazy Logistycznej. Dowódcy kolejno podpisali protokoły zdawczo-odbiorcze, a następnie meldowali przełożonemu zdanie i objęcie obowiązków.

W trakcie  okolicznościowych  wystąpień wyznaczonych oficerów, płk Calak,   podsumował okres swojego dowodzenia 2. RBLog, wskazując na najważniejsze zadania jakie stały przez kadrą i pracownikami RON. Podkreślił, że zostały  one  zrealizowane na wysokim poziomie i  z korzyścią dla całych Sił Zbrojnych RP. Odchodzący Komendant podziękował kadrze oraz pracownikom RON, za pomoc  oraz życzliwość, w czasie blisko trzyletniej wspólnej służby i pracy na rzecz Sił Zbrojnych RP.

Następnie głos zabrał obejmujący obowiązki Komendanta płk Spychalski, który zaznaczył, że  zamierza kontynuować dzieło swojego poprzednika. Podkreślił przy tym, że  będzie dążył do doskonalenia tego co dobre i zmiany tego co nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Wśród priorytetów swojego działania wskazał na kreatywność, konsekwencję w działaniu oraz wzajemną współpracę, ponieważ jak podkreślił, końcowy sukces jest najczęściej pochodną  pracy zespołowej.

W trakcie uroczystości  nowo mianowany Komendant płk Spychalski, otrzymał Odznakę Pamiątkową 2. RBLog, którą wręczył mu Szef IWsp SZ.

Uroczystość zakończyła się odegraniem Pieśni Reprezentacyjnej i złożeniem meldunku o zakończeniu uroczystości.

generuj pdf
go-up
Kontakt

2 Regionalna Baza Logistyczna
Marsa 110
04-470 Warszawa
tel. 261815134
2rblog@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane